29. januára 2018

BIO

BIOGRAFIA

Slovenská hudobná skupina HAWBADŽÁNI vznikla na začiatku leta 2015. Založili ju traja muzikanti :

  • Adam Kerďo: multiinštrumentalista , ktorý pred tým hral v skupine MIDI s Robom Grigorovom (Album Vdýchni Reggae) , v skupine Mango Molas (Album Peňa) , v skupine La3no cubano (Album Rodina)
  • Adam Gálik: basgitarista , ktorý hral v punkovej skupine Patália a v etno kapele Dúhové eminencie
  • Peter Ferenčík: bubeník, ktorý hral s Adamom Gálikom v obidvoch skupinách.
  • Po pol roku sa k nim pridal gitarista Marek Rebro a neskôr aj 2 vokalistky : Veronika Krumpárová a Michaela Poláková.
  • V roku 2018 z kapely odchádza bubeník Peter Ferenčík , lebo sa rozhodol presťahovať dlhodobo do Prahy a miesto neho prichádza nový bubeník: Erik Ždila , študent VŠVU v Bratislave .
  • V tom istom roku odchádzajú z kapely aj obidve vokalistky a miesto nich prichádza Amália Rigáňová ,ktorá spieva aj v zbore Anky Repkovej.

Dominantným hudobným štýlom skupiny je reggae , ale v hudbe HAWBADŽÁNI sa často objavujú aj iné hudobné štýly. Svoj štýl hudby preto kapela nazýva reggae flow fusion. Skupina sa zameriava na svoju vlastnú tvorbu. Pesničky, ktoré sú prevažne v slovenčine. Jej hudba je koktejlom pozitívnych vibrácii a výpovedí z vlastných životných skúseností.

Kapela HAWBADŽÁNI koncertovala v kluboch v Bratislave, v Senci, na Bardejovskom jarmoku, na Dobrom Trhu v Bratislave, na Dňoch Zelá v Stupave, na festivaloch (Drienok, Fjúžn, Letavy).

Okrem vlastných skladieb hrá kapela veľa prevzatých skladieb, od domácich interpretov (Richard Muller , Robo Grigorov , Modus ) a zahraničných ( Bob Marley , Santana , Coldplay , Camila Cabello…..) . S týmto programom kapela vystupuje na firemných akciách , silvestroch…..

Kapela sa vie odprezentovať aj v akustickom prevedení a aj v menšej zostave , najčastejšie ako trio.

Naše videá hľadaj TU

Hawbadžáni is a Slovak musical formation playing in style of reggae flow fusion. Experienced band members got together, so it didn’t take long to come up with a repertoire. Band members are: Adam Kerďo (vocals, piano, acoustic guitar, saxophone), Adam Gálik (bass guitar), Peter Ferenčík (drums) and Marek Rebro (electric guitar). Their own songs are mainly in Slovak language.

 

Shares 0