Rozhovor pre New Model Radio

HAWBADŽÁNI

Slovenská skupina Hawbadžáni pôsobí na hudobnej scéne pomerne krátko. Koncom roku 2017 jej vyšiel debutový album s názvom Stále je kam ísť. Kapela hrá svoje piesne v štýle reggae flow fusion s prevažne slovenskými textami. Skupinu vedie spevák, saxofonista a bubeník Adam Kerďo (Ex Mango Molas, La3no Cubano), s ktorým sme urobili nasledujúci rozhovor.

Verejnosť ťa pozná najmä zo skupín Mango Molas a La3no Cubano. Kedy vznikla myšlienka založiť vlastnú kapelu?
Myšlienka založiť vlastnú kapelu vznikla pred 20 rokmi . V tom čase vznikalo veľa rôznych nápadov, ale myšlienky založiť si vlastnú kapelu som sa držal najvytrvalejšie. Aj keď bolo obdobie, trvalo to asi rok, keď som sa tohto sna úplne vzdal.

Ako vznikol názov Hawbadžáni?
Názov kapely navrhol náš bubeník Peťo Ferenčík. Keď sme skúšali jednotlivé pesničky a mala prísť zmena hudobnej témy alebo rytmu, miesto slova „Zmena“ som vždy na chalanov kričal „Hawbadžáni“. To slovo ku mne prišlo spontánne a od začiatku sa mi veľmi páčilo.

Kto všetko tvorí zostavu skupiny a kam by si mohol jej tvorbu hudobne zaradiť?
Skupinu tvoria štyria muzikanti: basgitarista Adam Gálik, bubeník Peťo Ferenčík, gitarista Marek Rebro, multiinštrumentalista a spevák Adam Kerďo a speváčky Veronika Krumpárová a Michaela Poláková. Naša hudobná tvorba je rôznorodá, ale najviac prevažuje štýl reggae. Používame aj rockové prvky a počuť aj vplyvy funky, latina a sčasti jazzu.

Hawbadžani 2017Všetky piesne na vašom nedávno vydanom albume Stále je kam ísť majú slovenské texty. Kto je ich autorom?
Autorom textov som ja (Adam Kerďo) okrem jedného, ktorého autorom je Juraj Zelman.

Viac čítaj na : TU NA NEW MODEL RADIO

Shares 0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *